logo
logo
logo

Mигранти од Непал приведени во Македонија, сакале нелегално да влезат во Грци

Vecer | 11.04.2024

Mигранти од Непал приведени во Македонија, сакале нелегално да влезат во Грци

На 10.04.2024 во 10:30 часот, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Богородица привеле седум лица мигранти од Непал, кои се обиделе нелегално да ја преминат државната граница од Република Македонија кон Република Грција.

По документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk