И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси, напиша на својот Фејсбук профил претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по објавата на бугарската агенција БГНЕС, дека тој е „женет за Бугарка“.

Колку повеќе лажат, толку повеќе ќе удираме по мафијата. Нема да му помогнат ниту “браќата и пријателите” на Заев кои гледаат дека Владата е сериозно разнишана, стои во неговиот ФБ пост.