logo
logo
logo

Љупчо Палевски ФАТЕН ОД МВР СО ПИШТОЛ, ГО НОСЕЛ БЕЗ ДОЗВОЛА, барале злато кај тунелите Демир Капија (ФОТО)

Vecer | 09.05.2023

Љупчо Палевски ФАТЕН ОД МВР СО ПИШТОЛ, ГО НОСЕЛ БЕЗ ДОЗВОЛА, барале злато кај тунелите Демир Капија (ФОТО)

Вечер.мк дознава дека Љупчо Палевски бил фатен со пиштол без дозвола во близина на тунелите Демир Капија – Јаворица.

Според информациите до кои дојде Вечер.мк Палевски бил фатен заедно со уште три други лица како бараат злато, а се обидел да го фрли пиштолот за кој имал само дозвола за поседување, не и за носење.

Случајот е наведен и во билтенот на МВР.

На 05.05.2023 околу 00.30 часот на земјен пат во непосредна близина на тунели Демир Капија-Јаворица, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Михајлово при Регионалниот центар за гранични работи Југ од лицето Љ.П.(58) од Скопје одзеле пиштол „Валтер“ калибар 9 мм, кој го носел без дозвола, стои во билтенот на МВР.

Како што се додава против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk