logo
logo
logo

Косовец, Мексиканец и уште седум лица уапсени во СЦ „Борис Трајковски“ поради наркотици

Vecer | 08.12.2023

Косовец, Мексиканец и уште седум лица уапсени во СЦ „Борис Трајковски“ поради наркотици

Ноќта меѓу четвртокот и петокот во спортски центар на подрачјето на Карпош, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија и Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје лишиле од слобода 9 лица: И.К.(41) од Скопје, Н.Ј.(29) од Пробиштип, П.В.(26) од Битола, С.Г.(31) од Скопје, Н.К. од Косово, Г.Г.Р.(31) од Мексико, Д.М.(23) од Скопје, Ф.П.(30) од Скопје и Н.И.(22) од Куманово, затоа што кај нив биле пронајдени и одземени марихуана, бела прашкаста материја и грутчеста материја.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk