logo
logo
logo

Клан Косово: Еден загинат, ИЗРЕШЕТАН АВТОМОБИЛ СО МАКЕДОНСКИ ТАБЛИЦИ ВО ПРИШТИНА

Vecer | 14.06.2023

Клан Косово: Еден загинат, ИЗРЕШЕТАН АВТОМОБИЛ СО МАКЕДОНСКИ ТАБЛИЦИ ВО ПРИШТИНА

Портпаролката на полицијата за регионот на Приштина, Флора Ахмети, за TIME изјави дека вечерва се случил инцидент во Приштина, било пукано од калашников, а има и едно загинато лице. Инцидентот се случил околу 20:00 часот.

Се’ уште не се знае што се случило, но во градот одекнуваат полициски сирени.

Клан Косово објави дека убиеното лице било во возило со македонски регистарски таблички, но од надлежните нема потврда за истото.

Како што се додава во косовските медиуми недалеку од местото на настанот бил пронајден запален автомобил за кој се сомнева дека го користеле напаѓачите.

https://youtu.be/YfOwBnCnc9s

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk