logo
logo
logo

Фатмир Лимани ЗА БОГАТСТВАТА НА АЛИ АХМЕТИ - КОЈ ГИ ПЛАТИЛ?!

Vecer | 26.01.2023

Фатмир Лимани ЗА БОГАТСТВАТА НА АЛИ АХМЕТИ - КОЈ ГИ ПЛАТИЛ?!

Потпретседателот на Движењето БЕСА, Фатмир Лимани, излезе со нови обвинувања против првиот човек на ДУИ, Али Ахмети за неговите богатства и имоти.

Еве ја неговата објава:

САРАИТЕ НА АЛИ ПАША ВО МОЛК!

• Дали навистина мислевте дека вечно ќе молчиме, за да го чуствувате луксузот со вкус и во целосен мир?!

• Мислевте дека молкот е поради стравот дека можеме да бидеме елиминирани и да ги казниме нашите семејства?!

• Набивањето со разумност е нашето воспитување од нашите предци, кои нè научија на културата на разумност, но и ни ги покажаа границите на трпението кои не треба да се надминуваат и толерираат.

• Додека ние имаме затвори како племе и никогаш не се плашиме од никого затоа што сме биле тестирани во минатото со освојувачи од вашиот вид.

ПРАШАЊА, ЗА КОИ ТРЕБА ДА СЕ РАЗМИСЛУВА ОДГОВОРОТ:

– Штабот во Тетово (кај палатата на културата) со пари и на чие име е купен?!

– Штабот во Скопје (во Чаир) со пари и на чие име е купен?!

– Вилата во заливот Лалез со пари и на чие име е купена?!

– Хидроцентралите на реката Бачишти во име и сопственост на кое лице се… ?!

– Кога и колку се купени парцелите во Голем… ?!

– Со кои пари се купени парцелите околу Сарајот на Али… ?!

– Надоместокот на швајцарскиот суд, за злоупотребената пензија од Али бег, од кои фондови се враќаат средства… ?!

– 4.000.000 евра од Фондот „Национална слобода“ што останаа по војната, каде отидоа, кој ги зема…?!

*Пс: Осмели се и сподели да те видат сите…, жртвувај се за твоето дете утре да биде блиску до тебе…, на денот кога даваш душа…, да ти даде чаша вода …

Продолжуваме…“, напиша Лимани.

 

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk