Премиерот и лидер на СДСМ, Димитар Ковачевски, вчера попладне имал средба во владата со скопскиот градоначалник Данела Арсовска и со градоначалникот на општина Карпош и претседател на ГРОМ, Стевчо Јакимовски, објави НетПрес.

Засега нема информации за што се разговарала на средбата, и дали е можна коалиција на политички план.