logo
logo
logo

Ахмети: Секогаш сум бил и ќе бидам во одбрана на Македонците

Vecer | 29.01.2023

Ахмети: Секогаш сум бил и ќе бидам во одбрана на Македонците

Претседателот на ДУИ Али Ахмети на терен во Тетово под мотото „Заедно за ЕУ“ упати порача дека бил и секогаш ќе биде ангажиран во одбрана на каузата на Македонците.
-Јас сум бил, сум и секогаш ќе бидам ангажиран во одбрана на каузата на нашите сограѓани Македонци, нивниот идентитет, јазик и култура – рече Ахмети.
Тој додаде дека токму затоа сега сакаат да отворат нова сцена, проевропски фронт, што го забрзува нашето членство во Европската Унија.
-Овој фронт е помош што го забрзува нашиот пат кон ЕУ, кој мобилизира кон уставни измени. Овој фронт мора да работи и за нашите македонски сограѓани – порача Ахмети.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk