logo
logo
logo

Илиевски го призна поразот: Максим Димитриевски останува градоначалник на Куманово

Vecer | 31.10.2021

Илиевски го призна поразот: Максим Димитриевски останува градоначалник на Куманово

Досегашниот градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, ќе остане на истата функција, но овојпат како независен кандидат. Првиот мандат беше градоначалник како член на СДСМ. Неговиот противкандидат од СДСМ Оливер Илиевски вечерва, по завршување на гласањето од вториот круг на локалните избори, ја призна победата на Димитриевски.

Досегашното пребројување покажува дека разликата е веќе повеќе од 5.000 гласа. Димитривески веќе ја најави прославата на победата на плоштадот во Куманово за околу еден час.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk