Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 344 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

makfax.com.mk