logo
logo
logo

меџити

„Кампањата „Тој доаѓа“ ИСТО КАКО ПАТИКИТЕ НА ГРУБИ ќе се врати како бумеранг“

Vecer | 17.03.2023

„Кампањата „Тој доаѓа“ ИСТО КАКО ПАТИКИТЕ НА ГРУБИ ќе се врати како бумеранг“

Изет Меџити од Огнената група во Тетово изјави дека кампањата што ја најави ДУИ „Тој доаѓа“ ќе се претвори во иста кампања како „СРМН“ и „Зелена агенда“, пренесува ТВ21.

На прашањето дали оваа кампања ќе му се врати како „бумеранг“ на ДУИ, тој одговори:

„Секако. Како што се врати кампањата на СРМН, Зелената агенда како што му се вратиja патиките на Артан и сето она што ја дамкосало и девалвирало албанската политика“.

Инаку Артан Груби пред речиси една година беше критикуван откако својот Фејсбук профил објави фотографии со членовите и директорот на Националниот ансамбл на албанските народни песни и ора им честиташе првото место кое ансамблот го освои на 27-то издание на меѓународниот фестивал „Дуна Карневал“ во Будимпешта на кои носеше патики од брендот „прада“, кои вредат чинат 790 евра.

https://vecer.mk/makedonija/artan-grubi-so-prada-patiki-od-790-evra/

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk