Убавата и атрактивна колумбиска полицајка има обожаватели ширум светот кои молат да им стави „лисици“.

Дијана Рамирез, која на социјалните мрежи ја нарекуваат „најубавата полицајка на светот“, се отвори за својата кариера во борбата против криминалот, велејќи дека е „почестена што служи во полицијата“.

Колумбиска полицајка патролира по улиците на Меделин, град кој некогаш се сметаше за најопасниот град во светот, но вели дека не би се откажала од сегашната работа за да стане модел или инфлуенсерка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Diana Ramirez (@dianelly_17)

-Да имав шанса повторно да изберам кариера, не би се двоумела и повторно би станала полицајка, бидејќи благодарение на оваа институција сум таа што сум – изјави таа за ЏемПрес.

– На полицијата ѝ должам сè, пред се, што направи јас сум професионалец и жена што сум денес – додаде таа.

Дијана нема намера да се откаже од својата полициска кариера за да стане инфлуенсер, но може да се пофали со голем број следбеници на Инстаграм, каде често објавува фотографии во униформа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Diana Ramirez (@dianelly_17)

Неверојатната жена, која има 393.000 следбеници на Инстаграм, е номинирана за полицаец или воен инфлуенсер на годината на наградите „Инстафест“, чија цел е да им оддаде признание на професионалците кои создаваат дигитална содржина со голема публика.

– Чест е да ја претставувам полицијата со оваа номинација – рече Дијана.

Секоја фотографија на Дијана е преплавена со коментари на мажи кои го изразуваат своето воодушевување од „полициската кукла“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Diana Ramirez (@dianelly_17)