logo
logo
logo

Видео: Возач избегна животно на патот но предизвика верижен судар

Vecer | 25.05.2023

Видео: Возач избегна животно на патот но предизвика верижен судар

Верижна несреќа во која учествувале повеќе возила се случила на автопат на Флорида, кога еден возач решил да ја поштеди желката која се појавила на патот. Но оваа негова одлука била причина за верижен судар. „Хуманиот“ возач несакајќи ја загрозил безбедноста на неколку други учесници во сообраќајот кои се движеле по истиот дел од автопатот.

„Одлуката на возачот да застане на сред автопат на Флорида доведе до верижен судар на повеќе возила, вклучително и камион, изјавија претставници на округот Волтон.

Снимката од камерата во камионот вклучен во несреќата открива се. Возачот на камионот не успеал навреме да закочи и се судрил со најмалку две возила. Видеото е  објавено и од Канцеларијата на шерифот на округот Волтон (WCSO) заедно со порака во која се повикуваат возачите да избегнуваат такви ненадејни реакции кога ќе видат мали животни на патот.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk