Тили Витфилд, ѕвездата на австралискиот „Голем брат“, решила да испроба трик од  ТикТок за да се ослободи од акните на лицето. Самата си направила акупунктура и завршила во болница со изгореници на лицето и привремено губење на видот.

Уште во мај, 21-годишната Тили Витфелд рече дека се појавила во „Големиот брат“, Австралија, со глинена маска за да го покрие црвенилото на образите и носот и да ги отстрани лузните што самите си ги предизвикала откако го пробала трикот од „ТикТок“.

Тили открила дека има проблеми со акни и дека пробала сè за да се ослободи од нив. На „ТикТок“, таа проншла совети за убавина од девојка која тврдела дека знае да се ослободи од мозолчињата на лицето и која советувала да се направи акупунктура дома, како што направила и Тили. Сепак, тоа не била паметна одлука.

– Вака изгледаше моето лице само една недела пред да влезам во куќата на големиот брат, а сега се шминкам многу и ставам маска од глина за да го сокријам – напишала покрај фотографијата на која и е полно лицето црвени лузни

 

View this post on Instagram

 

A post shared by paris 4 president (@tillywhitfeld)

Веднаш по „третманот“, таа завршила во болницата со изгореници на лицето, и привремено го загубила видот.

Ве молам, не слушајте ги советите во кои се препорачува да направите нешто дома, а што инаку треба да го сторат експерти во салони. Завршив во болница со привремено губење на видот поради оток и бев многу болна од инфекција, а да не спомнувам дека лицето ми беше непрепознатливо. Оставете им го тоа на професионалците – рече Тили.