Шпанската кралица Летиција важи за вистинска икона на стилот, но и нејзините ќерки, принцезите Леонор и Софија е секогаш перфектно облечени.

За време на официјалната посета на Картахена, кралското семејство било во полн состав, а модните комбинации на дамите се вистински хит.

Кралицата Летициа блескала во сив фустан во кој се појавила веќе неколку пати, додека помладата принцеза софија носела црвен фустан од шпанскиот бренд Сфера, а Леонор носела карирано фустанче од твид со волуминозни ракави и нежен бел капут, кој кралицата го носела пред три години.