logo
logo
logo

Пијан Русин се обидел да го украде телото на Ленин

Vecer | 07.02.2023

Пијан Русин се обидел да го украде телото на Ленин

„Инцидентот се случи ноќта на 6 февруари. Маж е уапсен кога се обидел да упадне во мавзолејот каде што се наоѓа телото на Владимир Ленин и да го украде истото. Подоцна беше откриено дека човекот бил пијан“, потврдија полициски извори.

Во текот на ноќта полициските службеници го забележале сомнителниот минувач како се движи близу мавзолејот. Кога почнал да ја отвора вратата и се обидел да влезе, полицијата го привела.

На местото на настанот била повикана брза помош, а лекарите констатирале дека мажот има психичко нарушување предизвикано од дејството на алкохолот.  

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk