Во интервју за магазинот WSJ, Санчез зборуваше за нивната врска и нејзиниот приватен живот.

“Сакаме да бидеме заедно и да работиме заедно. Тој ми помага со мојата книга. Џеф работи на добивање пилотска дозвола. Летаме заедно. Вежбаме заедно. Цело време сме заедно”, открива Санчез, која е исто така многу вешт пилот.

Таа неодамна лансираше своја сопствена продукциска компанија, Adventure & Fellowship, која работела за компаниите на Безос Bezos Academy, Bezos Earth Fund и Blue Origin, авионската компанија на Џеф. Безос, како што тврди, тесно соработувал со неа на сѐ.

„Да се ​​живее со Џеф е како секој ден да присуствувам на мастер клас, а она за што тој навистина ме научи е менаџментот. Кој беше најдобриот совет што ми го даде? Одржувам многу состаноци и секогаш ќе зборувам прва, а тој ми рече дека јас сум газда и дека секогаш треба да ги оставам другите да го кажат своето и да зборувам последна, за никој да не биде под влијание на моето мислење“, рекла Лорен и потоа продолжила.

„Тој исто така ме советуваше да ги одржувам моите состаноци на помалку од еден час ако е можно, а лицето кое го води состанокот треба да напише документ од шест или помалку страници за тоа што ќе се разговара и зошто. Не знам како го прави тоа Тој може да чита документи со часови“, рече Лорен.

Но, таа открива и некои работи за Безос кои досега не биле познати, рече дека тој има и друга страна за која ниту таа не знаела. „Тој е многу забавна личност, постојано ме смее и навистина знае да се глупира“, изјавила Санчез и истакнала дека има многу заразно смеење. „Кога првпат го слушнав како се смее, си помислив: „Што е ова“? Но, сега ја сакам неговата смеа и ако се разделиме и се изгубиме на некоја голема забава, лесно можам да го најдам токму со помош на смеата“. откри таа.

Како што тврди таа, Џеф е и многу романтичен и секоја недела ѝ прави палачинки. “Тој се буди рано, а потоа го зема својот готвач и прави палачинки. Само не ми е јасно како толку паметен човек сè уште не научил напамет како да направи палачинки, па секој пат го гледа рецептот”, вели Санчез.

Безос минатата година привлече големо внимание кога објави дека ќе донира поголем дел од своето богатство од 124 милијарди долари. Санчез сега го потврди тоа.

„Отсекогаш ми го кажуваше тоа, откако го познавам. Џеф е голем филантроп и ќе даде поголем дел од парите“, потврди таа, а потоа откри дека врската со него има свои маани. Како што вели, морала да научи никому да не ја открива точната локација и многу да внимава што објавува на социјалните мрежи.

„Тешко ми е да го гледам, јас сум многу зборлива и отворена личност и сакам да ги споделувам моите тајни. Морав да работам напорно и да научам да не го правам тоа. Тоа ми беше добра лекција, но сега морам да се грижам за приватноста и да контролирам некои работи“, рече таа.

Сепак, вели дека живеењето со Безос има повеќе предности отколку недостатоци. „Нашата типична сабота изгледа така што се дружиме со децата, ручаме и секогаш се забавуваме бидејќи никогаш не знаеме каде ќе не однесе разговорот“, заклучила Лорен.