Секој од нас има некои внатрешни стравови и несигурности, а некои од нив се утврдени и според датумот на раѓање.

Овен

Иако делуваат самоуверено, полни се со сомнеж и се притискаат себеси дека мора да бидат најдобри.

Бик

Се плашат од промени во нивниот живот затоа што се плашат од непознатото и од она на што не се навикнати.

Близнаци

Сакаат да остават впечаток дека се постојано среќни и задоволни, па кријат лошо расположение и тага.

Рак

Никогаш не им веруваат целосно на луѓето во нивниот живот.

Лав

Сакаат постојано да им бидат потребни на другите бидејќи тоа ги прави да се чувствуваат посилни и подобри.

Девица

Сакаат потврда од сите дека се добри во тоа што го работат.

Вага

Не знаат и не сакаат да им кажат „не“ на луѓето.

Скорпија

Ги мачи огромен страв од неуспех.

Стрелец

Иако страдаат многу од себичноста на другите, се преправаат дека сè е во ред.

Јарец

Постојано се прашуваат и се прашува дали се доволно добри.

Водолија

Потајно се плашат дека луѓето всушност не ги прифаќаат какви што се.

Риби

Наместо да се соочуваат со проблеми или со луѓето што ги предизвикуваат, претпочитаат да бегаат од конфликтни ситуации, пишува Атма.