Холи Герати (28) е мајка на три деца од Халифакс во Западен Јоркшир и изгубила речиси половина од својата поранешна тежина.

Холи почнала да слабее во 2018 година и досега ослабела 57 килограми. Она што е интересно е што таа не се откажала од работите што ги сака, туку имала план и пресметала колку калории може да изеде.

„Наместо да јадете во Мекдоналдс, можете сами да си направите сами и да јадете половина калории. Истото важи и за кари, ориз, леб, тие можат да содржат околу 730 калории наместо двојно повеќе кога јадете брза храна“, вели таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Holly (@hollyg_myjourney)

Таа додаде дека додава здрава храна во своето дневно мени.

“Почнав да јадам повеќе овошје и зеленчук, повеќе се движев и планирав што ќе јадам во текот на денот за да не се прејадам. Подготвувам и тестенини, кари, плескавици, но направени дома”, открила таа.

Мотивот за слабеење Холи го пронашла кај своите деца, бидејќи забележала дека не може да ги следи своите три деца (8, 6 и 2 години) во играњето и секојдневните обврски, па морала да седи на две седишта во автобусот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Holly (@hollyg_myjourney)