logo
logo
logo

Од 24 февруари ќе бидат обновени летовите од Белгија за Израел

Vecer | 22.02.2024

Од 24 февруари ќе бидат обновени летовите од Белгија за Израел

Одлуката е донесена по темелно разгледување и предвидува дополнителни безбедносни мерки, се наведува во соопштението.

До крајот на април ќе има три лета неделно, по што ќе се процени дали се неопходни промени во распоредот. Компанијата додава дека продолжува внимателно да ја следи ситуацијата и ќе прави промени по потреба.

Се прецизира дека во декември минатата година безбедносните служби на германската авиокомпанија „Луфтханза“, во која е и белгискиот национален авиопревозник, дале позитивна оценка за обновувањето на летовите до Тел Авив, доколку се преземат дополнителни мерки.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk