logo
logo
logo

Норвежанец ги вознемири жителите на Родос со оглас пред училиштето: Барам друштво за 15 евра

Vecer | 07.06.2024

Норвежанец ги вознемири жителите на Родос со оглас пред училиштето: Барам друштво за 15 евра

Еден од директорите на Родос Секјурити, тимот за обезбедување, веднаш ги известил родителите за настанот.

"Барам слаба, ниска ученичка која ќе ме придружува на прошетка два часа. Мора да носи бикини и шорцеви. Непушач. 15 евра. Ајде да се видиме пред кафаната во четврток во 13 часот." се наведува во огласот.

По претресот низ градот Родос, полициски службеници пронашле маж од Норвешка против кого е поднесена пријава за привлекување малолетници заради полови дејствија.

Мажот денеска е изведен во Првостепеното обвинителство на Родос.

„Барав друштво со ученичка бидејќи имам здравствени проблеми“, изјавил тој за време на испрашувањето.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk