Девица

Вредни, амбициозни и аналитички настроени, претставниците на овој знак ќе имаат повеќе среќа во 2022 година отколку во изминатата. На работа се очекува да развијат проекти, одлични идеи и да реализираат планови кои долго време стојат во место.

Тоа не значи дека ќе бидат максимално посветени на својата работа. Ќе има и време за забава со пријателите, за излегување, флертување, а можеби и за нова љубов. Романсата која Девиците ќе ја започнат во 2022 година може да има светла и светла иднина.

Вага

Од самиот почеток на 2022 година, Вагите ќе почувствуваат дека среќата е на нивна страна. Ќе бидат активни на полето на кариерата, ќе преземат иницијатива и ќе се борат за своите амбиции. По нив следуваат успеси на различни полиња, а доколку годинава се решат за некое хоби, ги очекува значителен напредок.

Вратата ќе се отвори за различни можности, а доколку добро ја искористат можноста, може да напредуваат и на полето на финансиите. Во љубовта има многу страст и романтични искри, а некои Ваги можат да му се вратат на бившиот партнер.

Водолија

На професионален план настаните ќе се развиваат брзо и интересно. Бранот на ненадејни промени може да ги исплаши и вознемири Водолиите, но тоа секако ќе биде најпрекрасното нешто што им се случило во последно време. Ќе успеат да направат рамнотежа меѓу умот и срцето, да покажат јасност и мудрост, но и емотивната страна во љубовните и семејните односи.

2022 за нив ќе донесе многу рационални одлуки кои ќе имаат голем ефект врз иднината. Успешно ќе ги избегнуваат грешките и неволјите на работа, а поддршката од најблиските никогаш не е подобра, а тоа многу ќе им значи.

Скорпија

Скорпиите во 2022 година ги очекуваат нови познанства и вредни искуства, предвидува хороскопот. Ќе бидат доста активни во стекнување пријатели, но и важни контакти кои можат да бидат пресудни за успех на работа.

Ќе постигнат добри резултати во многу области, а особено се задоволни од подобрувањето што може да следи во наредната година. На романтичен план владее рамнотежа и хармонија, а Скорпиите кои се сингл ги чека интересен и емотивен период, на крајот сѐ ќе биде како од бајка.