logo
logo
logo

ВЕЌЕ НЕ СЕ КРИЈАТ

Леонардо ди Каприо новата девојка ја запознал со МАЈКА МУ! Фатени заедно (Фото)

Vecer | 27.09.2023

Леонардо ди Каприо новата девојка ја запознал со МАЈКА МУ! Фатени заедно (Фото)

Леонардо ди Каприо деновиве е фотографиран во Милано. Со него е манекенката Виторија Черети (25), но и мајката на актерот Ирмелин. Фотографите ги снимиле пред музејот Пинакотека Амбросиана. Ди Каприо се обидел да се сокрие под капата кога излегувал од музејот, а Виторија одела пред него. Фотографиите ги објави Пејџ Сикс.

Leonardo Dikaprio

 

Инаку, Виторија е родена на 7 јуни 1998 година како ќерка на Џузепе Черети, сопственик на компанија за подови и Франческа, домаќинка. Кога имала 14 години, се пријавила на натпреварот Elite Model Luke во Италија, каде стигнала до финалето. Денес е успешен италијански модел.

Leonardo Dikaprio

Носела ревии за брендовите Chloé, Paco Rabanne, Alexander McQueen, Ralph Lauren, Alexander Wang, Versace, Roberto Cavalli, Dolce & Gabbana, Armani, Prada, Marc Jacobs, Michael Kors, Bottega Veneta, Tom Ford, Tommy Hilfiger...

Leonardo Dikaprio, Vitorija Čereti

Позирала и за насловните страници на Вог во различни земји како Германија, Италија и Јапонија. Италијански Вог напиша дека таа е најбараниот модел за 2018 година на нивната веб-страница.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk