Овен

Слободни овни, покрај вас во февруари може да се појави некој за кој ќе бидете заинтересирани, кој многу јасно ќе придонесе за вашата самодоверба и ќе открие дел од вашите таленти. На почетокот, врската веројатно ќе биде чисто пријателска и ќе помине многу време пред и двајцата да сфатите дека сте си драги еден на друг и на љубовен начин. Во спротивно, подобро е да не се брза, нека се тргне по својот тек. Ако веќе имате сродна душа, тогаш меѓусебното незадоволство може да доведе до отуѓување, до желба да поминете повеќе време одделно, до акумулација на негативни емоции и остра огорченост. Најдете сила во себе да разговарате и да разберете што ве кочи.

Бик

Слободни бикови, во февруари најверојатно ќе бидете некако многу скептични кон сите припадници на спротивниот пол: ќе се сеќавате на минатите љубовни неуспеси, ментално ќе ја преувеличувате негативноста од минатото. Кога ќе ги залечите старите рани, појасно ќе ви биде каква личност навистина ви треба. Ако веќе имате сродна душа, врската ќе стане многу посилна. Подобро ќе ги разберете постапките на вашата сакана. Доколку сеуште не сте во брак, тогаш можно е да се донесе одлука за основање семејство.

Близнаци

Во февруари може да флертувате и да се зближите со некого. Можно е на почетокот тоа да биде начин да се забавувате, да ја смирите ситуацијата, некако да ја диверзифицирате комуникацијата, а можеби и да ги скриете вистинските мисли за се што се случува. Многу подоцна ќе започне нешто слично на романса. Доколку сте во врска, тогаш на сегашната врска со неа големо влијание ќе има она што се случувало меѓу вас во минатото, а тоа ќе бидат не само позитивни спомени, меѓусебна поддршка и пријатни моменти, туку и настани кои го предизвикале вашето незадоволство. и нерешени конфликти. Вреди да ги затворите сите непријатни прашања и да се фокусирате на сегашниот момент.

Рак

Слободните ракови можат да започнат некаков експеримент, обидувајќи се да изградат врска со некого кој, воопшто, никогаш не сте гледале како љубовен партнер. Иако оваа личност е автентична и во нешто не ја разбирате, можно е да се појават силни емоции. Пронаоѓањето заеднички јазик со него ќе биде полесно отколку што мислите. Ако веќе имате сродна душа, тогаш месецот може да ви биде малку напнат поради бројните кавги и негодувања. Комуникацијата е клучна за решавање на проблемите.

Лав

Лавовите ги очекува турбулентна љубов во февруари. Можно е вашите чувства да се засноваат на долгорочна приврзаност кон друга личност. Вистинската љубов може да се создаде од пријателство. Врската може да се развие позитивно, но само ако не ја споредувате оваа личност со вашиот поранешен партнер. Излезете од илузијата на минатото и посветете се на нова врска. Лавовите кои се во врска можат да донесат важна одлука за неа, да и помогнат на некој начин, да задоволат некои од нејзините долгогодишни потреби. Избегнувајте расправии за ситници.

Девица

Во февруари можете да бидете импресионирани од оние кои лесно ги преминуваат и прекршуваат правилата. Малото флертување заради мало проширување на личните хоризонти нема да ви наштети, но не вреди да се оди против сето она што го цените заради оваа индивидуа: магијата и шармот брзо ќе исчезнат. Девиците кои се во врска или брак треба да избегнуваат обиди за промена на партнери. Ако веќе имате сродна душа, тогаш со неа ќе постигнете нови заеднички цели, ќе се зацврсти не само психо-емоционалната, туку и материјалната врска меѓу вас. Ако се охрабрувате еден со друг да се развивате заедно, вашата врска може да продолжи да напредува.

Вага

Во февруари можете да почнете да сочувствувате со некој кој живее во свет различен од вообичаениот, генерира интересни идеи, прави значајни откритија и достигнувања. Уникатноста на оваа личност најпрво ќе ви го разбуди љубовниот интерес. Љубовта може да се роди на посебен начин – ова е врската што ја посакувавте. Доколку веќе имате сродна душа, тогаш не се исклучени трајните кавги поради некои материјални фактори, особено оние кои не ви се лично важни, а се исклучително важни за вашата сакана личност. Покрај тоа, веројатно ќе ве поттикне да донесете одлука за која сè уште не сте подготвени.

Скорпија

Во февруари сте исклучително шармантни и лесни за заведување. Со хумор и насмевка ја освојувате личноста која ви се допаѓа. Забавното флертување може да прерасне во нешто повеќе, но ако врската се заснова на страсти, можно е да не прерасне во почетната фаза. Скорпиите носат тешка одлука во врската, започнуваат исклучително важен настан за вашата двојка, заштитете ја саканата личност од нешто што лично вам ви изгледа заканувачко. И вие и вашиот партнер ќе треба да поставите основа за нешто што, по некое време, ќе има многу позитивно влијание и на вашиот целокупен живот и на вашата кариера/работа.

Стрелец

Во февруари покрај вас може да се појави некој кој многу позитивно ќе влијае на вашата самосвест воопшто. Многу е веројатно дека оваа личност на некој начин ќе ве направи подобри и поуспешни, ќе ви го покаже патот до личната слобода и ќе ве натера да размислите што е навистина важно за вас, на што треба да се фокусирате. Веројатно ќе сакате наскоро да се зближите, наречете го свој – нема да биде лесно, но ќе биде многу повеќе ценето. Луѓето во врска сакаат да излезат од моделот и нивниот партнер нема да поставува граници. Малку е веројатно дека ќе ви се допаднат барањата на саканата личност. Меѓутоа, доколку имате сериозни намери во врска со оваа личност, обидете се искрено да комуницирате и да укажете на тоа што ви пречи.

Јарец

Во февруари на слободните може да ви се појави некој во животот кој на овој или оној начин ќе зависи од вас, кој ќе ви верува. Можно е блиското испреплетување на вашите судбини да доведе до силна емотивна, а потоа и љубовна приврзаност. Оваа личност може да ве сака, но не на начинот на кој вие би сакале. Ако веќе имате сродна душа, тогаш не треба да правите љубоморни сцени. Врската ќе стане уште посилна, во нив ќе се појави нешто што сте го пропуштиле, вас и вашата сакана ќе ве обединат некои нови материјални вредности, долгорочни планови и сериозни намери.

Водолија

Во февруари љубовното внимание можете да го привлечете со своите постапки, принципи, хоби и изјави. Многу е веројатно дека некоја личност прво ќе биде импресионирана од вашата личност, а потоа ќе падне под влијание на вашата харизма и ќе се заљуби во вас. Но, сето ова не гарантира брз развој на врската: најверојатно, долго време нема да почнете да ја гледате идната избрана како претставник на спротивниот пол кој ве интересира во љубовта. Ако веќе имате сродна душа, тогаш основата на врската овој месец е да направите компромис, способност да ги поврзете вашите потреби, желби и намери со саканата личност во нешто заедничко, во нешто што е подеднакво важно и за двајцата.

Риби

Слободните Риби ќе наидат на некој чии обиди за освојување ќе ви донесат повеќе непријатности отколку задоволство. Ќе ви биде тешко да најдете заеднички јазичен компромис. Сепак, постои шанса кога ќе ја смените позицијата и ставот, тој да ја смени стратегијата и вие да успеете. Оние кои се во врска подобро ќе се разберат, ќе најдат пристап до решение и ќе престанат да предизвикуваат наплив на негативни емоции. Плус, можете да добиете нешто што сте го чекале од саканата личност: тоа може да биде некој вид подарок или некоја важна одлука за вас заедно.