logo
logo
logo

Извршниот директор на „Џеј Пи Морган Чејс“ ги продаде акциите на банката

Vecer | 23.02.2024

Извршниот директор на „Џеј Пи Морган Чејс“ ги продаде акциите на банката

Извршниот директор на најголемата американска банка, „Џеј Пи Морган Чејс“, Џејми Дајмон, ги продаде акциите на банката во вредност од 150 милиони долари, се вели во пријавата до американската Комисија за хартии од вредност (SEC).

Ова е првпат Дajмон да продаде акции на  „Џеј Пи Морган Чејс“ откако ја презеде функцијата извршен директор во 2005 година.

Дајмон и неговото семејство имаат намера да продадат еден милион акции од вкупно 8,6 милиони акции што ги поседуваат.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk