У задње време све си мислам дека е време да најдам некој копук за озбилно. Жими се, ми се смачи веќе да се акам бесцелно и да се расправам со разно-разни. Добро не дека некој ме терал со сила да ги мењам ко чорапи, ама за све има доста. Решив дека е време за промена, а пошо од денес нели полициски час има изгледа стварно ќе треба да размислам добро за променава.

И така размишљајќи шо е најбоље за мене, деновиве така си враќав филмови и се сетив на една јака авантура. Пред некоја година беше, нешо јули, август… не се ни сеќавам со една другарка фативме викенд-тура до Солун со преспивање у Паралија.

Кога ја видов содржината на патниците у автобус (све сами шверцеришта и тетки организирани преку работа желни за луд провод и одмор од досадно перење завеси и рибање теписи) уште на паркингот пред агенцијата ми идеше да забегам али си реков ај издржи. А може и стварно ова треба да ми биде знак за промена…

Па нели одам демек во шопинг. Купив нешо ситно, некои парталчиња на попуст, ама нешто посебно не се испотресов и едвај чекав да одам во таа Паралија. Не сместија во една вила и ни рекоа дека имаме време малку за одмор, па после сите одиме во некоја таверна на узо и бузуки. Не дека ми се одеше, ама со другарка ми се договоривме да одиме да видиме како е шо е, па после да фатиме по тоа диската. Ама…

Веќе споменатиот газда Мариос, фин господин во средни триесетти ме натера да си го сменам планот. Така љубезен, насмеан, додуша и малку навалентен… направи да посакам да си го продолжам престојот. Облечен во прилично тесни фармерчиња и припиено блузиче онака црн и згоден ми надонесе пеперутки во стомакот.

И додека тетките рипаа на некои си грчки рефрени као споулавени и се понашаа као првпат да излегле од дома Мариос, инаку живеел и терал бизнис и во Солун, седна до мене и додека демек вртевме конструктивни муабети и се чукавме со узата што стигнуваа на секоја минута почна као случајно да ме допира по раката, грбот… половината.

Јасно ми беше дека ништо од диското… Предложи со некој негов пријател да не прошетале по околината… ама јас и тој наместо наоколу завршивме на катот погоре… За другарка ми не ми беше ни гајле. Па има две нозе ќе се врати.

Се подзакачивме уште од врата, на скалите. Се љубевме ко да ни е првпат. И додека со јазикот ми влегуше се подлабоко у грлото со рацете мајсторски го допираше секој дел од моето тело. Вратот, набубрените брадавици… Ме допираше меѓу нозете…

Имав страшна потреба да го осетам длабоко у мене. Посакав да ме ебе, одма и тука.

Но… ме фати за рака и ме однесе во една од собите горе. Ме легна на спалната и почна полека да ме соблекува… Го правеше тоа толку нежно… По секое тргнато парче добивав бакнеж. А кога на крајот останаа само гаќичките … Само ги потргна со прстите и почна да ме лиже. Толку добро… ммм … имам чувство како уште да ми е меѓу ноги. Му го осеќав јазикот, прстите… Посакав да го осетам у мене…

И тогаш ме заврте и додека со прстите ми го дразнеше клиторисот осетив како длабоко продира во мене… Ме ебеше и бавно и жестоко… и нежно и грубо… Првпат се почувствував немоќна и првпат не знам зошто, ама не се сеќавам како се најдов во ситуација да се борам за воздух и како имав чувство дека срцето ќе ми летне од градите… Беше доцна, а и онака што ако отидев во хотелот… Сакав да го осетам газда Мариос и аврио…

Аууу од вакви прикази си викам абе луда ли си, кај и оди паметот шо ќе ти се промени…

Само нека отворат граници, и онака уше сме у контакт, ќе напраиме реприза.