logo
logo
logo

Фото: Кралот Чарлс фотографиран на пат кон црква

Vecer | 12.02.2024

Фото: Кралот Чарлс фотографиран на пат кон црква

Кралот речиси не е виден во јавноста откако Бакингемската палата објави дека боледува од рак. Меѓутоа, викендов тој е снимен како оди на неделна служба во црква во Сандрингем со неговата сопруга Камила.

Монархот беше сликан еден ден откако им се заблагодари на поддржувачите за нивните добри желби откако беше откриено дека е болен.

Инаку, кралот Чарлс се опоравува на својот имот по јавното соопштение за неговата состојба, кое беше објавено во понеделникот.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk