Таткото на Божана Вујиновиќ, Божо Вујиновиќ, се самоубил кога дознал дека неговата ќерка е проститутка.  Како што се шпекулира во Бања Лука, но и во белградските кругови, Вујиновиќ си го одзел животот пукајќи си во главата затоа што не можел да го поднесе фактот дека неговата наследничка се занимава со најстар занает, објави српски Курир.

Порталот пишува дека една од најпознатите балкански Плејбој зајачици, за трагедијата која се случила во семејството не сакала да коментира.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bozanstvena 🐍 (@bozanstvena___)

„Немам коментар“, рекла таа.

Курир пишува дека нејзиниот татко ја однел вистинската вистина во гробот, постојат две верзии за тој настан.

Првата верзија според порталот која ја дознале од нејзините колеги од работата, Божо бил всушност оној чии пријатели ги донеле девојките на забавата на забава, а меѓу нив била и неговата ќерка. Кога ја видел пред вратата, се шокирал, бидејќи не очекувал дека ќерка му ќе дојде во кревет. Таа вечер ја возел дома и наскоро се самоубил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bozanstvena 🐍 (@bozanstvena___)

Од друга страна, се вели дека нејзиниот татко ја видел на шипка во еден бар во Бања Лука, каде ја започнала својата кариера.

Се вели понатаму дека тој не можел да ја издржи суровата вистина и извршил самоубиство пред сите.

– Цела Босна тогаш зборуваше за тоа. Семејната трагедија го зацрни семејството на Божана. Таа со години се обвинуваше за несреќата и смртта на нејзините родители, но продолжи да ја работи таа работа, пишува Курир

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bozanstvena 🐍 (@bozanstvena___)