ОВЕН

Работа: Можеби не сте најдобро расположени. Пред вас е период во кој ќе има некои компликации со вас.

Љубов: Сакате промена во љубовниот план и подготвени сте да влезете во нова врска.

Здравје: Мал проблем со колкот

БИК

Работа: Може да очекувате некои ненадејни промени на работното поле и нема да ви биде лесно да ги решите сите проблеми.

Љубов: Ве очекува период во кој ќе имате бројни нестабилности во односите со партнерот.

Здравје: Проблем со нозете

БЛИЗНАЦИ

Работа: Доколку се занимавате со приватен бизнис, ве очекува ден кој може да биде поволен за подобрување во оваа област.

Љубов: Доколку сте сами, наскоро ќе ви се случи ново познанство и нови емоции.

Здравје: Внимавајте на варењето.

РАК

Работа: Пред вас се некои тешкотии кои би можеле да ве спречат на патот кон вашиот деловен успех.

Љубов: Можете да очекувате контакт со поранешен партнер кој ќе ви понуди помирување. Одлуката ќе зависи од вас.

Здравје: Можни болки во грлото

ЛАВ

Работа: Ве очекува фаза во која ќе имате важни настани на деловно поле. Подгответе се и работете на концентрацијата.

Љубов: Не очекувајте дека ќе можете да направите некои големи промени на ова поле.

Здравје: Вашата тироидна жлезда е чувствителна.

ДЕВИЦА

Работа: Денес не е добар ден за вас. Не преземајте ризици на ова поле.

Љубов: Сакате да добивате внимание и љубов од личноста за која се грижите.

Здравје: Главоболка и замор

ВАГА

Работа: Полека почнуваат деловните промени кои долго ги очекувавте и посакувате.

Љубов: Можно е да не сте примиле доволно емоции и да сте подготвени да ја прекинете врската во која се наоѓате.

Здравје: Заморот ве придружува.

ШКОРПИЈА

Работа: Имате желба да бидете успешни и ќе направите се што е во ваша моќ за да го остварите тоа.

Љубов: Уживате во секојдневниот флерт и не сте подготвени за нешто посериозно. Сепак, слободата сега ви е најважна.

Здравје: Се чувствуваш добро.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Моментално сте во стагнација и воопшто не ви се допаѓа оваа ситуација. Ова не е добро време за големи деловни промени.

Љубов: Уживате во секојдневниот флерт со личноста за која се грижите.

Здравје: Проблеми со алергиски реакции.

ЈАРЕЦ

Работа: Чекате кога е во прашање работата и финансиите. Работите не одат онака како што се надевавте.

Љубов: Ве очекува период во кој ќе можете да имате стабилен однос со партнерот.

Здравје: Се чувствувате добро

ВОДОЛИЈА

Работа: Сакате да се посветите на вашата работа и да го направите напредокот што го планирате долго време.

Љубов: Можно е да имате некоја забранета љубов или да ви се допаѓа личноста со која ќе имате проблеми.

Здравје: Генерално добро!

РИБИ

Работа: Ви претстои период во кој ќе треба да размислите и да направите некои нови деловни тактики.

Љубов: Интуицијата може да ви укаже на поволните промени кои претстојат.

Здравје: Ве очекува добар ден. Одморете повеќе.