ОВЕН

Работа: Покажувате подготвеност да се посветите на почнување на нови проекти кои за работа ќе ви бидат значајни.

Љубов: Знаете дека ви е потребно ново познанство за да може да престанете да размислувате за поранешната љубов.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

БИК

Работа: Подгответе се за нови работни предизвици кои од вас ќе бараат многу ангажман и посветеност.

Љубов: Личноста која ви се допаѓа ќе покаже дека има подеднаков интерес кон вас.

Здравје: Ви треба повеќе сон.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Чувствувате голем притисок од страна на надредените и не сте задоволни поради ситуацијата во која се наоѓате на работа.

Љубов: Ако на саканата личност и покажете искрени чувства, ситуацијата во вашата врска може значајно да се менува.

Здравје: Чувајте ги забите.

РАК

Работа: Моментално работниот успех ви е на прво место и ќе дадете се од себе за на ова поле да успеете.

Љубов: Свесни сте дека љубовта доаѓа тогаш кога е судено, па подготвени сте да чекате на вистинската љубов.

Здравје: Вкочанетост.

ЛАВ

Работа: Ако се потпрете на соработниците, би можеле да се разочарате. Ве очекува неповолен ден за работа.

Љубов: Обратите внимание на нов додворувач, можно е во него да препознаете квалитети кои ги барате.

Здравје: Проблеми со бубрезите.

ДЕВИЦА

Работа: Во минатиот период ви се насобрале некои работи кои би требало да ги решите.

Љубов: Вашата врска со саканата личност доаѓа до точка во која ќе биде потребно односот јасно да ви се дефинира.

Здравје: Намалете со слаткото.

ВАГА

Работа: Променливата ситуација по прашањето на финансии ве загрижува. Можно е да размислувате за промена на работата.

Љубов: Може да верувате на саканата личност која ќе покаже дека е подготвена да биде со вас во се.

Здравје: Проблеми со вртоглавица.

ШКОРПИЈА

РАбота: Имате се што ви е потребно, спосбност и амбиции кои би можеле да ве одведат до голем успех.

Љубов: Ситуацијата на полето емоции се поправа. Односот со саканата личност доаѓа до една подобра фаза.

Здравје: Добро се чувствувате.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Можно е да немате повеќе нови идеи за работа и некое време сте во стагнација.

Љубов: Морате да поработите во комуникацијата со партнерот ако сакате да ги решите проблемите кои сте ги имале во минатото.

Здравје: Водете сметка околу чувствителни очи.

ЈАРЕЦ

Работа: Можно е да посакате промена на работата за да може да се занимавате со работа која повеќе се поклопува со вашиот темперамент.

Љубов: Имате впечаток дека со саканата личност доаѓа до проблеми во комуникацијата.

Здравје: Респираторни инфекции.

ВОДОЛИЈА

Работа: Важна ви е добра организација за на ова поле да успеете да го одработите она што имате во план.

Љубов: Емотивно сте стабилни. Пред вас е добар период во кој убаво ќе се сложувате со партнерот.

Здравје: Вкочанетост.

РИБИ

Работа: Ќе бидете максимално посветени на својата работа за да успеете да остварите напредок на ова поле.

Љубов: Можно е на некој начин да сте повлечени во себе и да ви е тешко да остварите нови познанства.

Здравје: Минлива главоболка.