Овен
Љубов:
Имате добро претчувство и со нетрпение очекуват емотивна средба.
Работа:
Придружните компликации на патот до целта стануваат ирелевантни кога ве чекаат успешни признанија или задоволство.
Здравје:
Важно е да се воспостави психофизичка рамнотежа.

Бик
Љубов:
Кога се среќавате со саканата личност, повеќето настани не ви се по вкус, но добро се справувате во секоја прилика.
Работа:
Некој се обидува да ги диктира правилата за деловно однесување. Имате впечаток дека од вас се очекува повеќе отколку што можете да направите.
Здравје:
Ќе уживате во некои од техниките на психолошка релаксација.

Близнаци
Љубов:
Поставувате непотребни прашања на блиска личност и на тој начин индиректно поттикнувате нов сомнеж. Нема причина за грижа.
Работа:
Во добра позиција сте да правите паралелни потези, па бидете внимателни при изборот на нови деловни теми или цели.
Здравје:
Обрнете внимание на вашите здравствени опции.

Рак
Љубов:
Ја трошите својата енергија и време во погрешни ситуации, некој нема да ги исполни вашите очекувања.
Работа:
Се’ си има свој „животен век“, а вие упорно инсистирате на работи кои одамна се надминати.
Здравје:
Ќе ви годи психофизичка релаксација и опуштање.

Лав
Љубов:
Тешко ви е да разберете нечии емотивни намери. Внимателно ја анализирате љубовната врска, но ви недостасуваат конкретни одговори.
Работа:
Имате добри идеи, но понекогаш е тешко да се процени конечниот исход во деловните преговори. Постапувајте во согласност со вашите морални принципи.
Здравје:
Избегнувајте ривалства и конфликтни ситуации.

Девица
Љубов:
Обидете се да ја израдувате вашата сакана личност со необична идеја, се’ изгледа поинаку во романтично расположение.
Работа:
Постапувате многу амбициозно, внимателно проверувате различни информации кои влијаат на квалитетот на заедничкиот бизнис.
Здравје:
Вие сте во одлична психофизичка форма.

Вага
Љубов:
Сè повеќе ви пречи нечие присуство или однесување. Сакате да управувате со целата ситуација.
Работа:
Збунети сте од одговорите што ги добивате од соработниците, бидејќи секој има своја верзија на приказната или лични интереси што ги носи за општо добро.
Здравје:
Избегнувајте стресни и напорни ситуации.

Скорпија
Љубов:
Се грижите за помирување со саканата личност, искористете ги вашите „скриени адути“ за да оставите сериозен впечаток.
Работа:
Нема потреба да ги преценувате личните можности, оставете ги вашите соработници да одлучуваат за заедничките интереси.
Здравје:
Обрнете внимание на поуреден начин на живот и правилна исхрана.

Стрелец
Љубов:
Понекогаш треба да се исклучи разумот, има работи кои не можете да ги објасните врз основа на логички правила. Оставете ги вашите чувства да „проговорат“.
Работа:
Важно е работите да завршат на добар начин. Доволно сте вешти да ги надминете деловните недоразбирања и конфликтни ситуации.
Здравје:
Не ги ограничувајте чувствата или желбите, опуштете се.

Јарец
Љубов:
Семејството и блиската личност имаат доволно доверба во вашите способности, па направете се што е потребно за да ги исполните нивните очекувања.
Работа:
Некој се обидува да ви ги наметне своите правила на деловен план, доколку сте доволно снаодливи нема да дозволите успехот наеднаш да падне во погрешни раце.
Здравје:
Одржувајте присебност и психолошка рамнотежа.

Водолија
Љубов:
Положбата на Месечината влијае на вашата чувствителност. Потешко од вообичаено е да се разликуваат вистината или субјективните желби од реалноста.
Работа:
Новите деловни настани ги доживувате како голем товар или неправда што ви ја наметнува вашата непосредна околина.
Здравје:
Ќе ви годи психофизичка релаксација и опуштање.

Риби
Љубов:
Ако се грижите да го израдувате партнерот, размислете како треба да ги презентирате своите идеи.
Работа:
Објаснувате работи кои вашата околина добро ги знае, но не се осмелува да ги прифати.
Здравје:
Важно е правилно да ја канализирате вашата енергија.