Алиса Васкез (42), која има речиси 40 000 следбеници на Инстаграм, објавила фотографии од својата роденденска забава на која се капе во шампањ. Таа е мајка на 27-годишна ќерка и 24-годишен син, а е и баба на три внучиња.

Дека годините за неа се само бројка е очигледно од фотографиите кои ги објавува на својот профил.

 

Оваа инфлуенсерка во една од објавите признала дека работите на родендено излегле од контрола.

Откако се вратила од роденденското патување во Градот на гревот, Алиса признала дека овој роденден го прославила како ниту еден досега, а го опишала како ‘WILD @ WET’.

– Ви благодарам на роденденската љубов, напишала и додала: – Оваа прослава беше мошне посебна за разлика од која било друга во живото.

Многу нејзини следбеници останале во шок од годините на Алиса.
  • Секогаш изгледаш фантастично и живееш со полни гради, напишал еден нејзин следбеник.