Поранешниот кошаркар е во центарот на вниманието поради синот Звездан Славниќ, член на Задруга 6

Познатиот кошаркар Зоран Мока Славниќ секојдневно е во медиумите поради синот Ѕвездан Славниќ, учесник во реалното ТВ кој пред камера ја изневерил својата невенчана сопруга Ана Ќурчиќ.

Во бројни интервјуа зборувал за затворските денови на Ѕвездан, за односот со снаата, а сега е актуелна изјавата за поранешната сопруга со која бил во брак 15 години и со која доби син. повторно.

Ѕвездан Славниќ во реалното шоу откри дека неговата мајка по разводот и затворските денови паднала во тешка депресија. „Кога бевме деца и кога правевме глупости, сите бегавме кај неа. Мајка ми ни беше како пријателка и не штитеше сите, иако можеби не требаше. Еднаш ми рече: „Полесно ми е кога си со мене, знам дека си безбеден.”Кога моите родители се разведоа, единствено беше да останам со неа.

Мока во една прилика изјавил дека тој и неговата поранешна сопруга подеднакво го поделиле имотот и „му било драго што немал повеќе пари“.

„На мајката на Ѕвездан и оставив стан, ресторан и мала куќа што ги делевме. Бев среќен што немав повеќе, бидејќи ќе морав да оставам повеќе. И реков: „Ти посакувам се најдобро. здравје и љубов, а ако те видам како јадеш од контејнер, тоа ќе ми биде најсреќниот ден во животот“, наводно рекол Мока, пишува Свет.

Кога невенчаната сопруга на Ѕвездан, Ана, која тој ја изневеруваше со Анџело Ѓуричиќ, влезе во реалното шоу, се огласил заедничкиот пријател кој ја откри семејната тајна.

„Звездан има запуштена мајка, нема каде да живее, па сега е во дом. Жената е психички нестабилна. Ана се грижела за се, ја чувала мајка му додека бил во затвор, платила за домот кога влезе во реалното шоу. Кога сето ова се случуваше стапи во контакт со продукцијата која се погрижи за тие месечни обврски“, изјави таа за Телеграф.