Мајката на Чак Норис го прослави својот 100-ти роденден, што и не е за изненадување кога ќе се земе во предвид кој ѝ е син.

По повод нејзиниот роденден легендарниот Чак сподели објава на својот Фејсбук профил велејќи:

Денес, мојата мајка Вилма Норис Најт, полни 100 години. Те сакам, мамо! Среќен 100 – ти роденден! Ти благодарам што му помагаш на Бога да ми даде сѐ што можам и сѐ што треба да бидам.“ 

https://www.facebook.com/officialchucknorrispage/posts/4072469626125008