Британката Лајза Лори, која работи како негувателка, е една од жените кои можат да се пофалат со младешки изглед.

„Понекогаш сум горда на себе, но понекогаш ми е непријатно. Нема многу луѓе на моја возраст кои можат да се мешаат со 30-годишници. Сега добивам многу повеќе комплименти отколку кога бев млада. Тоа е лудо. Каде и да одам добивам комплименти и луѓето не веруваат колку години имам. Главно ми даваат помеѓу 30 и 35 години, рече таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Liza Laure (@lizalaurequeen)

Често и приоѓаат многу помлади мажи, но тие се шокирани кога дознаваат дека е доволно возрасна за да им биде мајка.

И покрај нејзиниот одличен, младешки изглед, Лиза тврди дека никогаш не правела ботокс или друг третман против брчки, и дека нејзината рутина за нега на кожа е многу едноставна. Таа тврди дека се се сведува на добрата шминка.

„Мојата рутина за нега на кожа е нормална. Немам скапа козметика затоа што сум алергична на многу производи. Поевтино, подобро. Нема ботокс или нема филери затоа што премногу се плашам од тоа. Само ,80 проценти од времето носам шминка и лажни трепки “, истакнува оваа 52 годишна жена.

– На секои три месеци сечам компир на половина и го тријам на усните. Не знам каде сум слушнал за оваа техника, но навистина ми помага да останат усните полни, додава таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Liza Laure (@lizalaurequeen)

За себе вели дека порано била тивка и срамежлива, но дека еден ден одлучила да излезе од својата удобна зона и почнала да аплицира за изборот за Мис, работејќи како модел и рекламирајќи накит.

“Никогаш не сум се покајала. Сега знам дека никогаш не е доцна за човек да проба нови работи. Досега сум учествувала на четири натпревари за убавина и ја сакав секоја секунда”, заклучи Британката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Liza Laure (@lizalaurequeen)