Славниот кувар Џејми Оливер предизвика вистинска лавина од реакции кога го подели својот рецепт за „омилената брза пица“.

Открил дека тајната состојка со која сака да ја „зачини“ својата омилена пица е црвено грозје. Тој на Инстаграм објавил фотографија од ова јадење и напишал: Грозје на пица! Кој веќе пробал и кој е подготвен?

Со својот таен рецеот воодушевил многумина, па многумина коментирале дека едвај чекаат да пробаат.

„Печено грозје на пица е сон! Ова дефинитивно ќе го пробам. Ова е најдоброто нешто“, е само еден од коментарите.