Ако ги прашате загорчани, убедливо најдобар солен и сладок деликатес се загорските штрукли. Со тоа би се согласил и Јосип Броз Тито, кому му биле омиленото јадење.

Начин на приготвување:

Измешајте по 150 г меко и остро брашно, додадете млака вода во која сте додале малку оцет, сол, едно јајце, две лажички масло и убаво замесете. Месете додека тестото не почне да се одвојува од основата.

 

Замесеното тесто покријте го со чиста крпа и оставете го да отстои околу еден час. Потоа распоредете го на масата преку чаршафот. Расукајте го со сукало, а потоа малку прелијте го со масло за да не се залепи за рацете и продолжете нежно да го валкате со рацете. Тестото најчесто се развлекува по ширината на масата, а подебелите краеви од развлеченото тесто се откинуваат со рака.

Tito

 

За филот измешајте до половина килограм сирење, 100 мл павлака, 1 јајце, малку сол по потреба. Исечкајте го сирењето, измешајте ги павлаката, јајцето и солта и сè убаво измешајте.

На долната третина од тестото премачкајте го филот, а остатокот од тестото посипете го со малку масло. Со чаршафот завиткајте го тестото во ролна, а потоа исечете го на перничиња.

Во длабока тава сварете околу два литра вода, па додадете го тестото. Гответе додека штруклите не испливаат на површина, а потоа извадете ги со решетка лажица и ставете ги во плех за печење. Покријте со неутрална павлака и печете убаво да поруменат.

Штруклите може да се подготват и слатки и солени, а се служат како предјадење, десерт или главно јадење. Во зависност од областа во која се приготвува, ова јадење има различни состојки, но секогаш се прави од надувано тесто кое се полни со кравјо сирење, павлака и јајца.