Звучи малку необично, но околу овој рецепт се кранала голема прашина – доволно е да се каже дека го погледале повеќе од 18 милиони луѓе на ТикТок за само 4 дена.

Овој рецепт е едноставен за подготвување, не бара многу време, а притоа е лесен приготвување. Токму поради тоа можеби вреди да се проба.

Еве како да го испробате овој необичен чипс! Се што треба да направите е да сварете паста помешана со маслиново масло, пармезан и зачини по желба.

Мешавината се пече во рерна на 200 степени околу 25 минути, а се служи со омилен сос – чили, тартр, или сос од јогурт или павлака со лук.

Овој “чипс“, уште полесно и побрзо може да се направи доколку

@feelgoodfoodie

#pastachips are my new favorite chips! They’re so good and make the best appetizer! #pastatiktok #summertime

♬ Music Food (Director Cut Mix) – Chad