logo
logo
logo

Во Брисел нова рунда од дијалогот помеѓу Белград и Приштина

Vecer | 27.02.2024

Во Брисел нова рунда од дијалогот помеѓу Белград и Приштина

Главна тема на средбата е регулирањето на динарскиот платен промет во Косово.

Српската делегација е составена од претставници на Министерството за финансии и на Банка Поштенска штединица, како и на Канцеларијата за координативни работи.

По средбата со претставници на Белград, Лајчак ќе се сретне со косовската делегација.

Главниот преговарач на Приштина, Бесник Бисљими не пристигнал во Брисел.

По средбите ќе биде одлучено дали ќе има заедничка средба помеѓу српската и косовската делегација и Лајчак./МИА

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk