logo
logo
logo

Српското МВР потврди дека кај осмооделенец во „Владислав Рибникар“ бил пронајден нож

Vecer | 23.02.2024

Српското МВР потврди дека кај осмооделенец во „Владислав Рибникар“ бил пронајден нож

„Откако денеска околу 10:35 часот училишниот полицаец од ОУ „Владислав Рибникар“ во Белград бил известен дека осмоодделенец има нож во ранецот, истиот ученик веднаш бил пронајден и приведен кај директорот во тоа училиште“, се вели во соопштението на српското МВР.

„Ученикот рече дека ножот што му бил пронајден во ранецот не е негов. Никој не е повреден, ниту ученикот никому се заканувал. Сите ученици од ОУ Владислав Рибникар се безбедни“, се додава во соопштението на МВР и се наведува дека во тек е натамошната оперативна работа на полицијата.

Сите деца по овој инцидент биле ослободени, а родителите веднаш биле известени.

На 3 мај 2023 година во тоа училиште малолетникот К.К. уби девет ученици и лице од обезбедувањето. Тој е однесен во специјална установа, додека на неговите родители им се суди во две одвоени постапки. 

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk