logo
logo
logo

Се судрија две возила од придружбата на хрватскиот јавен обвинител, во кого беше пукано

Vecer | 14.06.2024

Се судрија две возила од придружбата на хрватскиот јавен обвинител, во кого беше пукано

Турудиќ доби полициска заштита откако на неговиот приватен автомобил беа откриени два куршуми. Од тогаш се вози со службено полициско „ауди“, а придружуван е уште едно теренско возило „фолксваген“,пренесува Јутарњи лист.

Од МУП потврдија дека несреќата во која беа оштетени две возила од опкружувањето на Турудиќ се случила на 9 јуни.

„При спроведување на мерки за обезбедување и заштита на заштитено лице на подрачјето на Сисачко-мославинската жупанија поради избегнување судир со патничко возило во сообраќајот, се случила сообраќајна незгода во која учествувале две полициски возила. Од полицијата потврдија и додадоа дека нема повредени, а дека никој не бил под дејство на алкохол.“

Не се знае каде отишол Турудиќ на денот на несреќата, ниту кој е виновен за сообраќајката.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk