Пукање во кое е повреден маж се случило денес во Загребскиот кварт Пречко, потврди полицијата за Индекс.

Инцидентот се случил околу пладне „Околу 12 часот дошло до пукање на улицата Петроварадинска. Непознат сторител со огнено оружје повредил маж. Напаѓачот е во бегство, а истрагата е во тек“, соопшти полицијата.

Повредениот е пренесен во болница. Тежината на повредите не е позната, а не се знае ниту колку години имаат напаѓачот и жртвата.