logo
logo
logo

Орбан в четврток во официјална посета на БиХ

Vecer | 02.04.2024

Орбан в четврток во официјална посета на БиХ

Орбан, како што е најавено, ќе биде пречеан на сараевскиот аеродром од страна на министерот за надворешни работи во Советот на министри, Елмедин Конаковиќ.

Потоа ќе следуваат разговори меѓу унгарската делегација и претседавачот на Советот на министри на БиХ, Борјана Кришто. /МИА

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk