logo
logo
logo

Опасен полицаец е уапсен во Албанија- колегите го товарат за тешки кривични дела (ВИДЕО)

Vecer | 14.06.2024

Опасен полицаец е уапсен во Албанија- колегите го товарат за тешки кривични дела (ВИДЕО)

Од Агенцијата за полициски надзор соопштија дека службеникот со иницијали Ф.Х. е осомничен за кривични дела следење, семејно насилство, непочитување на наредбите на полициски службеник за јавен ред, како и производство, држење, набавка или недозволена продажба на ладно оружје, јавува VoxNews.

„Фаќањето на овој граѓанин било можно благодарение на информациите од Агенцијата за полициски надзор за неговата локација, откако Основниот суд од општа надлежност во Валона распиша потерница за негово апсење“, се наведува во соопштението.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk