logo
logo
logo

Маж се полеа со бензин и се запали пред зградата на хрватската Влада

Vecer | 11.06.2024

Маж се полеа со бензин и се запали пред зградата на хрватската Влада

Состојбата на повредениот засега се уште не е позната.

Очевидец за Јутарњи рекол човекот кој се полеал со бензин бил видно растроен.

Фото: Индекс.хр

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk