logo
logo
logo

Маж одел гол низ Загреб и кршел автомобили со секира, дома му нашле женско тело

Vecer | 13.06.2024

Маж одел гол низ Загреб и кршел автомобили со секира, дома му нашле женско тело

Мажот потоа се упатил на домашната адреса, каде што полициските службеници го пронашле и го однеле во службените простории. Во куќата е пронајдено тело. Според првичните информации, најверојатно се работи за постар член на семејството.

Во овој момент не може да се утврди причината за смртта со оглед на состојбата на телото поради долгото време поминато од смртта.

На терен излегла увидна екипа на полициската управа во Загреб. Мажот е под полициски надзор. Кривичната истрага е во тек, објави Индекс.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk