logo
logo
logo

МАЕИ разочарани од одговорот на писмата за пописот од народниот правобранител на Албанија

Vecer | 10.12.2023

МАЕИ разочарани од одговорот на писмата за пописот од народниот правобранител на Албанија

Во дописот како што информираат тие, се напоменува дека и пред почетокот на пописот и во периодот на пописот, реагирале не само до домашните власти, туку и до странските амбасади во Албанија, алармирајќи ги за како што велат,  притисокот што го вршела бугарската амбасада во Тирана и групи од Бугарија.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk