logo
logo
logo

Двајца загинати во страшна сообраќајка во Хрватска - уште двајца се борат за живот

Vecer | 06.12.2023

Двајца загинати во страшна сообраќајка во Хрватска - уште двајца се борат за живот

 Двајца преживеани мажи од смачканото „Ауди“ се уште се борат за живот болницата во Риека. Според информациите во хравтските медиуми тие се во многу тешка состојба.

Според неофицијални информации, возачот и тој што седел зад него преживеале, додека другите двајца починале на местото на настанот. Од хрватската полиција потврдиле дека во аудито имало четворица мажи и дека телата на двајцата починати ќе бидат пренесени во патолошкото одделение на болницата во Пула, каде ќе биде извршена обдукција.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk