logo
logo
logo

Детали за убиството на 11 годишното девојче од Грција:Чичкото го фрлил телото па отишол да спие

Vecer | 11.06.2024

Детали за убиството на 11 годишното девојче од Грција:Чичкото го фрлил телото па отишол да спие

Полицијата го уапсила нејзиниот чичко, кој го признал делото.

Чичкото на рочиштето рекол дека го избодел девојчето со шрафцигер, а потоа ги одвел инспекторите на нивана каде го оставил телото на малата Василика.

Според наводите, чичкото рекол дека пред убиството сакал да има секс со својата мала внука. Секако, девојчето го одбило и му се заканувала дека ќе им каже на родителите, по што тој фатил шрафцигер и ја прободел неколку пати во градите и грбот.

Извори од истрагата наведуваат дека детето имало повреди на рацете, најверојатно добиени додека се обидувала да се одбрани од силувачот. По убиството, чичкото го однел телото на девојчето на нива и го фрлил.

После тоа се вратил дома и си спиел, како ништо да не се случило. Утрото отишол на работа и на сите им кажал колку е загрижен за неговата исчезната внука.

Тој е уапсен откако полицајците ја погледнале снимката од надзорните камери и откриле дека девојчето во неделата вечерта влегла во автомобилот на нејзиниот чичко. Чичкото ја земал во автомобилот Василика недалеку од куќата на нејзиниот дедо.

Откако сфатиле дека чичкото на малата Василика бил на суд поради силување малолетничка, веднаш сфатиле дека тој е одговорен за исчезнувањето на девојчето.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk