logo
logo
logo

Брнабиќ објави снимка од обесена кукла со лик на Вучиќ: Како да им се објасни на децата?

Vecer | 04.06.2023

Брнабиќ објави снимка од обесена кукла со лик на Вучиќ: Како да им се објасни на децата?

Тие сметаат дека власта е одговорна за зголемувањето и толерирањето на насилството во општеството и оставија бројни пораки со критики и повици тој да се повлече.

Српската премиерка Ана Брнабиќ на Твитер објави фотографија од обесена кукла која личи на Александар Вучиќ.

„Како да им го објасните ова на децата? Мојот син има 4 години. Јас сум „татко“ за вас што промовирате потолерантно општество - и не знам како да му објаснам. Вучиќ е пријател, татко, син... човек кој дава сè за да ја направи Србија посилна.“ напиша Брнабиќ.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk